Förflytta synen på Talent Acquistion.

Gör skillnad tillsammans med oss!

jobba på home

Vår vision är fler rättvisa rekryteringar och en mer välfungerande arbetsmarknad i stort.

Vi är alltid intresserade av att komma i kontakt med dig som delar vår vision och vår passion för Talent Acquisition och kompetensbaserad rekrytering.

Anki och Sameul i köket

LIVET SOM HOMEIE.

Varierade uppdrag ger dig som inhouse konsult hos oss en brant och accelererad utvecklingskurva. Utöver erfarenheter av olika branscher, systemstöd, verktyg och arbetssätt får du löpande kompetensutveckling och ett helt gäng kompetenta kollegor att lära av och utvecklas med.

Som TA-konsult inhouse spenderar du merparten av din tid ute på uppdrag hos någon av våra kunder. Självklart är du alltid välkommen att jobba HOMEifrån här på vinden på Holländargatan 20. Här hemma samlas vi också för HOME Coming Days där vi delar erfarenheter, kompetensutvecklar oss och har det kul tillsammans.

Som konsult hos HOME of Recruitment har du alltid en uppdaterad verktygslåda med dig ut på ditt kunduppdrag och därtill ett helt gäng dedikerade, engagerade och vänliga rekryteringsentusiaster som dina närmsta kollegor. Tillsammans förflyttar vi Talent Acquisition och det gör skillnad!

Läs om livet som HOMEie i intervjun med Louise Doverholt.

Innehåll i våra inhouse-uppdrag hos kund.

Operativ rekrytering av generalister, specialister och ledare. Sourcingstrategi, serach eller headhunting från insidan. Projektledning av större urval så som sommarrekrytering, traineeurval etc. Employer Branding. Utbildning i rekrytering för chefer. Ledning, uppbyggnad eller utveckling av TA-team & -funktion.

evelyn

"Jag brinner för att utbilda och vidareutveckla rekryterande chefers kunskap inom rekrytering och att genom ett coachande sätt agera trusted advisor i allt som rör Talent Acquisition.”

Evelyn Fjellsdotter Konsult inhouse Talent Acquisition, HOME of Recruitment